منو

تاریخچه تری دی پنل


سیستم پانل های سه بعدی اولین بار در سال 1967 توسط شخصی به نام ویکتور وایزمن در کالیفرنیای آمریکا به ثبت رسید. شرکت ها ی متعددی در جهان به ساخت این پانل ها و اجرای ساختمان های پانلی مبادرت ورزیده اند؛ از سوی آن شرکت ها کارهای آزمایشگاهی و مطالعات نظری متعدد در مؤسسات تحقیقاتی مختلف برای مستند سازی و تهیه مدارک فنی مربوط به طراحی و اجرا انجام شده است. اکثر مدارک فنی مذکور به صورت مدارک انحصاری برای شرکت های مذکور درآمده و صرفا برای تولیدات آن شرکت قابل استفاده است و به همین دلیل تا کنون آیین نامه مدونی ازاین سیستم ساختمانی در ادبیات فنی جهانی ملاحظه نمی شود.

در سال های اخیر استفاده از روش های تولید صنعتی و نیمه صنعتی جهت پاسخگویی به نیاز مسکن از اهداف و سیاست های مهم کشور ما می باشد به طوری که حجم عظیمی از ساخت و ساز ها بایستی با بهره گیری از قطعات پیش ساخته در کارخانجات تولید صنعتی ساختمان تامین گردد. لذا نیاز به این روش نوین در ساخت و ساز، بهترین تدبیر جهت برطرف کردن مرزهای بحرانی برای انبوه سازی می باشد.

در راستای رسیدن به این اهداف نوع جدیدی از مصالح ساختمانی از نوع پانل های پیش ساخته در صنعت ساختمان با نام دیوارهای (دیوار های سه بعدی ) 3D PANEL وارد عرصه گردید. با توجه به عملکرد بدون نقص این سیستم در ساخت و ساز توانست سریعا بهترین جایگزین برای مصالح سنتی موجود در کشور ما باشد و در این میان در مقایسه با محصولات مشابه توانست به عنوان پدیده ای جدید برگزیده شود .

این پانلها ترکیبی است از شبکه های مش در طرفین پانل که این شبکه ها تشکیل شده از مفتول های 3 میلی متری که به رو ش کششی سرد از مفتول 5/6 میلی متری تهیه شده است و در جهت ارتقا کیفیت جوش، این مفتول ها به صورت اسید شور شده می باشند و با تکنولوژی جوش های نقطه ای به صورت شبکه درآمده است و صفحه پلی استایرن با ضخامت 3 الی 20 سانتی متر در بین شبکه های جوش قرار میگیرد و شبکه های مش طرفین پانل توسط خرپاهای مورب (مفتول های برشگیر) به یکدیگر جوش می شوند تا استحکام خود را تواما از ترکیب فولاد و بتن به دست آورند و همانند یک قطعه بتن آرمه عمل نمایند.

در این سیستم به علت یکپارچگی دیوارها و سقف سازه و نیز باربر بودن پانل ها و مکانیزم رفتار باکسی ساختمان، ستون ها و تیرها حذف می شوند و به دلیل کاهش وزن سازه نیروهای دینامیکی ناشی از زلزله و عوامل محیطی دیگر به شدت کاهش می یابد قابلیت عالی برش پذیری پانل ها امکان اجرای هرگونه طرح معماری را فراهم می سازد، لازم به ذکر است این پانل ها به دلیل دارا بودن لایه پلی استایرن صرفه جویی قابل ملاحظه ای در مصرف سوخت و انرژی دارند و هم چنین بهترین عایق برای صدا و صوت می باشد.

پانل های سه بعدی را می توان به هر شکل و ابعاد مورد نیاز یه راحتی برش داد و برش بازشو ها اعم از درب و پنجره به راحتی امکان پذیر است و تاسیسات برق و مکانیکی قبل از بتن پاشی پانل ها در فضای خالی بین مش و پلی استایرن به سهولت قابل اجرا بوده و در نتیجه زمان نصب تاسیسات در این روش سریعتر از روش های دیگر می باشد. پلی استایرن مصرفی در هسته این پانل ها از نوع گرید و دارای درجه مقاوت در برابر حریق با ضریب مقاومت استاندارد 90 تا 120 می باشد و نیز حاوی لکرو فلوئوکربن آسیب رسان به دو لایه اوزون نمی باشد و دود سمی تولید نمی کنند. وزنی که این پانلها پس از اجام شاتکریت (بتن پاشی) تحمل می کنند با توجه به آزمایشات بار ساختمانی انجام شده 200کیلوگرم برمتر مربع می باشد که بسیار قابل توجه می باشد.لطفا ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند سازید


https://github.com/igoshev/laravel-captcha